Folkefest ved Copenhagen Sprint 2026

Vær med når vi sender rytterne afsted med aktiviteter for børn og voksne.

Copenhagen Sprint har start i Roskilde lørdag den 13. juni og søndag den 14. juni 2026.

Startområdet ved Copenhagen Sprint danner rammen for en folkefest, hvor man kan opleve byens mangfoldige foreningsliv, musik og hyggelig stemning. Der vil være aktiviteter for både børn og voksne.

Følg med på siden her, hvor vi løbende opdaterer programmet. 

Tilmeld din forening

Du modtager en bekræftelsesmail på den mailadresse, du indtaster.
Beskriv så detaljeret som muligt, hvad jeres aktivitet går ud på. Beskriv også hvad I har med af materialer, hvor meget plads I ønsker og om I ønsker bestemte tidspunkter. Jo mere vi ved om jeres aktivitet, jo nemmere er det for os at give jer den rigtige placering.
Har I brug for strøm *
Vi kan ikke garantere strømudtag, men vi gør vores bedste for at imødekomme ønsker.
Har I brug for et telt?
Måske I selv har et telt, eller måske jeres aktivitet ikke behøver et telt. Vi forsøger at skaffe telte, til de foreninger som har brug for det, men vi kan ikke garantere at vi kan skaffe telte til alle.
Bruger I musik?
Flere aktiviteter kræver musik, og for at vi ikke skal spille oven i hinanden strikker vi programmet sammen på en måde, så der ikke bliver spillet musik fra flere forskellige lydkilder på én gang.
Hvis I har en Facebookside, så vil vi gerne gøre jer til medarrangør på begivenheden.
Eller har I ønsker til os?

Oplysning om behandling af personoplysninger

Vi beder om dine oplysninger, for at kunne tilmelde dig arrangementet. 

Når du udfylder og sender denne formular til os, bekræfter du samtidig, at vi gerne må registrere de oplysninger, du selv har tastet ind i tilmeldingen. 

Læs mere om oplysningspligt her.

#ALLE TIDERS ROSKILDE